SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

SEO ile Görünür & Ulaşılabilir Olun!

SEO Çalışmalarında Kullandığımız Araçlar

google-analytics-logo
google-search-console-logo
deepcrawl-logo
screaming-frog-logo
semrush-logo
seomonitor-logo
ahrefs-logo
majestic-logo

ICT Ajans Ne Yapar?

ICT Ajans, SEO ajansı olarak anahtar kelimeler veya sorgularda Google arama motorunda üst sıralarda listelenmek için optimizasyon ve iyileştirmeler yapan bir kurumdur. Site içi SEO ve dış SEO olarak hizmet veren  ICT Ajans, temelde sitenizi detaylıca analiz eder ve ihtiyacınız olan çalışmaları belirler. Analiz süreci sonrasında başta site içi SEO düzenlemeleri ve iyileştirmeler olmak üzere çalışmalara başlar. Belirlenen sözleşme süresi içerisinde de hedefe ulaşmayı amaçlar ve müşterilerinin organik trafiğini arttırmaya odaklı çalışır. SEO’dan hariç olarak düşük maliyetler ile yüksek dönüşüm rakamlarına ulaşmak için Google Ads hizmeti verir.

Raporlamalar Nasıl Yapılır?

ICT Ajans, yürüttüğü tüm çalışmaları belli bir plan ve yol haritasında takip eder. Bu çalışma haritası müşteriye de sunulur ve müşterilerimiz anlık olarak hangi çalışmaların tamamlandığını istediği her an görüntüleyebilir. Ayrıca aylık bazda yapılan raporlamalarda da ay genelinde site içerisinde hangi çalışmalar ve iyileştirmelerin yapıldığı sunulur.

SEO Neden Tercih Edilir?

SEO, sitenize doğrudan Google arama motoru üzerinden organik trafik kazanmak için yapılan bir çalışmadır. Diğer trafik kanalları (ücretli reklamlar, Google Ads, Facebook & Instagram reklamları vs.) karşılaştırıldığında daha maliyetli ve ucuzdur. Ayrıca sürekli olarak trafik kazanma şansınız bulunmaktadır.

Ajans Performansı nasıl değerlendirilir ?

İyi bir SEO ajansı, müşterisine düzenli olarak aylık bazda rapor gönderir. Gönderilen bu raporda, ay içerisinde yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler sunulmaktadır. Siz de, size SEO ajansı tarafından gönderilen aylık raporları izleyerek performans ölçümü yapabilirsiniz. Başlangıçta belirlenen hataların ve sorunların çözüme kavuşma hızı, anahtar kelime pozisyonlarındaki değişiklikler ve iyileştirmeler sizlere bu konuda fikir verecektir.

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

Biraz klasik olacak ama, SEO bir sabır işidir. Yapılan çalışmaların meyvesini hemen görmeniz mümkün değildir. Site içerisinde ve dışarısında yapılan çalışmalar belli miktarda süre istemektedir. Bu süre, hedeflediğiniz anahtar kelimelere veya sorgulara göre değişiklik göstermektedir. Zira çalışılan her kelimenin kendine ait aranma hacmi, rekabet seviyesi ve zorluğu bulunmaktadır. Bundan dolayı da SEO çalışmalarının tamamlanma süresi de uzayabilir veya kısalabilir. Ancak genel olarak bakıldığında SEO’da 6 ay – 1 yıl aralığında sonuçlar alınabilmektedir.

SEO'da Backlink Ne Kadar Önemlidir?

Backlink, SEO çalışmalarında dış SEO optimizasyonu dahilinde karşımıza çıkan bir terimdir. SEO’da backlink oldukça önemlidir. Zira marka bilinirliği, referans gösterilme ve alan adı otoritesi gibi konularda ihtiyacımız olan şey backlinktir. Bir sitenin (özellikle güncel, kaliteli ve özgün içerik üreten sitelerin) bizi referans göstererek backlink vermesi, Google’a güvenilirlik aşılar ve Google bizi arama sonuçlarında ödüllendirir. Tabii backlink çalışmalarında doğal olmak, spam yapmamak ve sitemizle aynı kategoride yayın yapan sitelerden link edinmek oldukça önemlidir. Backlink sitemizi kesin yükseltecek diye bir şey yoktur.

Algoritma Güncellemeleri Sıralamalara Nasıl Etki Eder?

Google algoritmaları, arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi içeriği en doğru ve en hızlı şekilde aktaran siteleri sunmak için çalışan bir sistemdir. Algoritma güncellemeleri ise, arama sonuçlarından bu kriterlere uymayan siteleri geriye atmak ve bundan sonraki süreçte SEO’da nasıl bir optimizasyon yolu izlemeniz gerektiğini anlatan yeniliklerdir. Google algoritma güncellemeleri sık sık olmasa da yapılmaktadır. Algoritma güncellemeleriyle birlikte bilinen tüm kurallar değişebilir veya SEO’ya yeni kurallar da eklenebilir. Bu nedenle algoritma güncellemelerini ve SEO’da yenilikleri iyi takip etmek başarı için çok önemlidir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart