Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Ajansı Nedir?

Dijital pazarlama ajansı, yalnızca dijital kanallar aracılığıyla tüketicilere pazarlama yapan bir firmadır. Bu, diğerlerinin yanı sıra sosyal medya, tıklama başına ödeme reklamları, videolar ve web siteleri aracılığıyla kurumsal müşteriler için kampanyalar oluşturmayı ve başlatmayı içerir.

Dijital Pazarlamada SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, şirketlerin web sitelerini ve adlarını herhangi bir arama sonuçları sayfasının en üstüne çıkarmak amacıyla arama motorları aracılığıyla trafiklerini artırabilmelerinin yoludur. Bu, organik veya editoryal olarak yapılan arama sonuçları aracılığıyla olabilir.

 

Şirketler, dijital pazarlama stratejilerinde SEO’yu başarıyla uygulayabildiklerinde, adları ve web siteleri giderek daha fazla tüketici tarafından görünür hale gelir.

 

Gelen Pazarlamaya Karşı Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama ve gelen pazarlama kolayca karıştırılabilir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Dijital pazarlama, gelen pazarlama ile aynı araçların çoğunu kullanır – birkaçını saymak gerekirse e-posta ve çevrimiçi içerik. Dijital pazarlama, bireysel araçların veya dijital kanalların potansiyel müşterileri nasıl dönüştürebileceğini değerlendirir. Bir markanın dijital pazarlama stratejisi birden fazla platform kullanabilir veya tüm çabalarını tek bir platforma odaklayabilir. Örneğin, bir şirket diğer dijital pazarlama yollarını göz ardı ederken öncelikle sosyal medya platformları ve e-posta pazarlama kampanyaları için içerik oluşturabilir.

Öte yandan, gelen pazarlama bütünsel bir kavramdır. Önce hedefi değerlendirir, ardından hangilerinin hedef müşterilere etkili bir şekilde ulaşacağını ve ardından satış hunisinin hangi aşamasında gerçekleşmesi gerektiğini belirlemek için mevcut araçlara bakar.

Örnek olarak, daha fazla potansiyel müşteri ve potansiyel müşteri oluşturmak için web sitesi trafiğini artırmak istediğinizi varsayalım. İçerik pazarlama stratejinizi geliştirirken arama motoru optimizasyonuna odaklanarak bloglar, açılış sayfaları ve daha fazlası dahil olmak üzere daha optimize içerik elde edebilirsiniz.

Dijital pazarlama ve gelen pazarlama hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, bir pazarlama uzmanı olarak 2 arasında seçim yapmak zorunda olmamanızdır. Aslında, birlikte en iyi şekilde çalışırlar. Gelen pazarlama, her dijital pazarlama kanalının bir hedefe doğru çalışmasını sağlayarak, dijital pazarlama çabalarına etkili dijital pazarlama için yapı ve amaç sağlar.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart