Sizi Öne Çıkaracak 3 Seo Yöntemi (Part 2)

Sizi Öne Çıkaracak 3 Seo Yöntemi (Part 2)

1) PPC Testini Kullanarak Organik TO’nuzu İyileştirin

TO bir sıralama faktörü olarak kullanılır ve optimize etmeniz gereken bir şeydir. Ancak, sitenizin tıklama oranını etkileyebilecek unsurları inceleyelim. Tipik olarak, bunlar:

  • Başlık Etiketi
  • Meta Açıklaması

En azından bunlar, üzerinde oldukça fazla kontrolünüz olanlardır (ek reklam alanı, resim blokları ve benzerlerinin tümünün organik listeleri aşağı çekebileceğini ve daha düşük bir TO ile sonuçlanabileceğini unutmayın).

Değişiklikler yaparak ve sonuçları ölçerek bunu daha uzun bir süre boyunca yapabilirken, diğer değişkenler devreye girebilir.

Sonuçlar için çok uzun süre beklemek istemiyorsanız, bu başlık etiketlerini ve meta açıklamaları test etmek için PPC’den yararlanabilirsiniz.

Bir işletme olarak bir PPC kampanyası yürütmüyor olsanız bile, farklı başlıkları ve açıklamaları test etmek için bir bütçeyle yüklemeye ve bir dizi sayfa için reklam oluşturmaya değer. Reklam başlıklarının ve açıklamalarının yapılandırılma şekli nedeniyle, benzer başlık etiketleri ve reklamlarla meta açıklamalar almayacaksınız, ancak örnek olarak, anahtar kelime öbekleri ve başlıklar hakkında bazı güçlü veriler elde edeceksiniz.

TO üzerinde en büyük etkiye sahip olanı belirlemek için testinizi doğru şekilde kurduğunuzdan emin olun. Kullanılacak en iyi başlık etiketini belirlemek için en az üç farklı başlığı test edin, ancak her biri için açıklamayı aynı tutun. Kullanılacak en iyi açıklamayı belirlemek için en az üç farklı açıklamayı test edin,

ancak her biri için başlığı/başlığı aynı tutun. Reklamlarınız için yeterli tıklama aldığınız sürece, bu performans verilerini kullanarak başlık etiketlerinizi ve meta açıklamalarınızı yeniden yazabilecek ve organik TO’nuzu iyileştirebileceksiniz.

2) Kullanıcılar İçin Optimize Et

2022’deki SERP’ler, bir zamanlar Google’ın ilk sayfasını işgal eden ’10 mavi bağlantının’ çok ötesine geçiyor ve akıllı SEO’ların, mümkün olduğunca çok sayıda SERP özelliğinden yararlanmak için tekniklerini ve stratejilerini değiştirmeleri gerekiyor.

SEO’ların kullanması gereken bu özelliklerden biri de ‘İnsanlar da Soruyor’ (PAA). PAA’ya aşina değilseniz, aşağıdaki gibi SERP’lerde gösterilen sorulardır.

PAA’lı SERP’lerin ortalama yüzdesi hem masaüstü hem de mobil için yaklaşık %40-42’ye yükseldi. Ancak, PAA’ya dikkat etmeniz için birçok neden var, bunlar arasında şunlar var:

• Öne çıkan snippet’lerin aksine bir PAA sonucunu ve ilk sayfa sıralamasını tutmanın mümkün olmasıyla 1. sayfada iki kez sıralama yapmanıza yardımcı olabilirler.

• PAA sonuçlarının %75’inden fazlasının ilk üç sonuçta gösterilmesiyle, müşterilerinizin sorduğu sorulara yanıt olarak SERP’lerin en üstünde belirgin bir şekilde görünmenize yardımcı olabilirler.

• Google’ın yorumlamakta zorlanabileceği soru türleri için sorgu iyileştirmeleri olarak tetiklenebilirler.

3) Konu Uzmanlığı Göstermek için Destekleyici İçerik Kullanın

Google, herhangi bir arama sorgusu için en iyi sonucu sıralamak ister ve bu nedenle, yalnızca tek anahtar kelimeler için değil, konular için optimizasyon yapmayı düşünmeniz çok önemlidir.

Ana ‘para’ anahtar kelimeleriniz için SERP’lerin en üstünde yer alma şansına sahip olmak için topikal uzmanlık sergilemeniz gerekir ve bu, destekleyici içerik kavramıyla başa çıkmak anlamına gelir. Konu kümelerine aşina mısınız?

Esasen bu, dahili olarak bir sütun sayfasına bağlı olan küme içeriği oluşturma sürecidir.

Bunlar, geniş konunuzla ilgili belirli bir soruyu yanıtlayan ve ana sütun sayfasına bağlantı veren daha ayrıntılı sayfalardır. Bu strateji, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için optimize edilmiş içerik oluşturmanıza da olanak tanır.

Aslında, yeni trendler veya alt konular etrafında içerik yayınlamak, sosyal veya diğer kanallarda ilgi çekebilecek fikir yazıları yazmak kadar önemlidir.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart