Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik, işinizin kendisini dış dünyaya nasıl sunduğudur. İç kültür ve değerler şirket kimliğini şekillendirmenin ayrılmaz bir parçası olsa da, kurumsal kimlik tanımı bir şirketin görsel varlıkları ve marka tasarımı için geçerlidir.

Kurumsal Kimlik ve Markalaşma

Bir marka ile etkileşime girdiğinizde gördüğünüz herhangi bir iletişim veya bilgi, onun kurumsal kimliğinin bir parçasıdır. Logo tasarımı kurumsal kimliğin altında yer alsa da terim bu görsel simgenin çok ötesine geçerek yazı tipi, illüstrasyon, renk, fotoğraf ve animasyon gibi öğeleri kapsar. Sosyal medya gönderilerinden billboard reklamlarına, personel üniformalarından kırtasiye malzemelerine, ürün ambalajlarından uygulama profillerine kadar her şeyde kurumsal kimlik örnekleri göreceksiniz.

Kurumsal Kimliğin Temel Amacı:

Bir şirketin görsel unsurları doğru ve tutarlı bir şekilde uygulandığında, anında tanınabilir ve akılda kalıcı bir kurumsal marka kimliği oluşturmak için birlikte çalışırlar. Tutarlı ve sahiplenilebilir marka tutarlılığı, şirketinizle bireysel etkileşimlerden oluşmasına rağmen, güçlü bir kurumsal kimlik tarafından etkilenebilen, marka imajınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlar.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur

Bir kurumsal veya şirket kimliği, ancak iç ekibiniz markanızın konumu, misyonu, değerleri, mesajı ve kişiliği ile uyumlu hale geldiğinde oluşturulabilir. Bu güçlü temel ile, markanızı yansıtan görsel bir dil oluşturmak için tasarım ekibinizle veya kurumsal kimlik tasarım şirketinizle birlikte çalışabilirsiniz. Bu görsel marka göstergeleri, yaratıcı oldukları kadar stratejik olmalıdır. Tasarım öğeleriniz, katı sabit marka bileşenleri yerine çevik olmalı ve işletmenizi değişen pazar ve tüketici ortamlarında alakalı tutmalıdır.

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart